Головна » Файли » Мої файли |
14.09.2013, 01:37 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тема: Фізико – географічне положення України. Крайні точки і розміри території. Географічне положення, кордони, географічний центр України. Пр 1 Нанесення на контурну карту крайніх точок, географічного центру України та кордонів країн, що межують з нею. Мета: Дати характеристику фізико – георафічного положення України, знайти крайні точки держави та визначити їх координати, вивчити розміри площі України та протяжність державних кордонів, познайомитися з державами – сусідами України по кордону. · Продовжувати удосконалювати практичні вміння роботи з тематичними та контурними картами; удосконалювати навички визначати географічні координати та протяжність географічних об’єктів у градусах і кілометрах. · Виховувати ціннісне ставлення особистості до держави і суспільства. Тип уроку: урок засвоєння нових знань Обладнання: підручник, фізична карта України, політична карта світу, контурні карти, роздаткові картки – завдання, план – характеристики ФГП України, фото географічного центру України та Європи, червона ручка, лінійка. Хід уроку І. Організаційний етап Ознайомлення з обладнанням та ключовими термінами уроку. ІІ. Актуалізація опорних знань. Письмові відповіді учнів на тестові питання підручника «Завдання для самоперевірки». ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Учитель: Давайте пригадаємо з попереднього курсу географії 7 класу яка кількість материків і океанів є на нашій планеті. Пригадайте пункти плану характеристики фізико – географічного положення материка та яке його призначення? Сьогодні ми з вами здійснимо віртуальну подорож нашою державою з метою вивчення її фізико – географічного положення та знайомства з такими поняттями: крайні точки України, географічний центр України та Європи, державний кордон та його характеристика, країни – сусіди України, характеристика фізико – географічного положення України. ІУ. Вивчення нового матеріалу. Розповідь учителя. Учитель знайомить учнів з поняттям фізико – географічне положення країни. ФГП країни – це положення країни стосовно півкулі, материка, частини світу на якій знаходиться; розташування відносно великих форм земної поверхні (літосферні плити, гори, рівнини); положення відносно кліматичних поясів та природних зон; положення відносно річок, морів, океанів; з якими країнами межує дана країна та загальний висновок про фгп. Інтерактивний метод "Робота у парах". Учні об'єднуються у групи дослідників, отримують завдання на картках, яке досліджують за тесктом параграфу, фізичною картою України та атласом; заповнюють своє дослідження у таблицю та доповідають перед класом. Группа 1. Дослідники крайніх точок України та їх координат, протяжності України.
Группа 3. Дослідники фізико – георафічного положення України. Працюють за планом характеристики фізико – географічного положення країни та фізичною картою з переліком наступних географічних об'єктів: материк Євразія, північна півкуля, центрально – східна Європа, Східно – Європейська рівнина, гори Карпатські та Кримські, річки Дніпро та Дунай, Чорне, Азовське та Середземне моря, Атлантичний океан, природні зони). План характеристики фізико – географічного положення країни 1. На якому материку та в якій його частині розташована. 2. В межах яких великих літосферних плит та форм рельєфу лежить. 3. В яких кліматичних поясах та природних зонах розташована. 4. Положення відносно морів та океанів. 5. З якими країнами межує. 6. Загальний висновок. Группа 4. Дослідники країн - сусідів України по суходолу та особливостей проведення та протяжності кордонів держави.
Загальна протяжність
сухопутних кордонів України – У. Картографічна лабораторія Практична робота 1. Нанесення на контурну карту крайніх точок, географічного центру України та кордонів країн, що межують з нею. УІ. Підсумок уроку Прийом «Мікрорфон» - назвіть крайні точки України, - назвіть географічні центри на Україні, - назвіть і покажіть на карті країни – сусіди України, - дайте оцінку фізико - географічного положення України. УІІ. Домашнє завдання Опрацювати текст підручника, вивчити географічну номенклатуру, повторити матеріал 7 класу про види часу та лінію зміни дат. Група «А» - дати відповіді на питання 1 - 4, група «Б» - підготувати відповіді на запитання * 5, 6. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Переглядів: 3871 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |