Головна » Файли » Мої файли |
15.12.2013, 15:53 | ||||||||||||||||
Тема: Будова земної кори та її склад: мінерали та гірські породи. Типи земної кори. Мета: Розширити знання учнів про мінерали та гірські
породи, що складають земну кору, вивчити особливоті утворення та подальше
використання їх у побуті та господарській діяльності людини. Сформувати
уявлення про особливості будови різних типів земної кори залежно від залягання гірських
порід. Розвивати просторову уяву, вміння працювати з додатковими джерелами
знань. Виховувати бережливе ставлення до земних багатств. Обладнання: Підручник, атлас, роздаткові
колекції гірських порід та мінералів, картки –ребуси, електронна презентація. Тип уроку: Урок –
геоглогічна експедиція. Хід уроку І. Організаційний момент. Пролунав для всіх дзвінок. Починається урок, Дивимось на план і тему, Формулюємо проблему. ІІ. Актуалізація опорних знань і
вмінь Гра «Хто видше». Кожен
ряд отримує аркуш паперу з переліком запитань. Учень має право правильно
відповісти по черзі на 1 - 2 питання, вказавши поряд своє прізвище і передає
своєму товаришеві. Як тільки всі учні відповіли, аркуш з відповідями отримує
вчитель, який коментує відповіді учнів. Перелік запитань: 1. Вкажіть які частині виділяють у внутрішній будові Землі? 2. Які осбливості будови має ядро? 3. Яка частина у внутрішній будові Землі займає найбільший внутрішній об’єм? 4. Що вам відомо про
будову манті? 5. Дайте визначення
поняття астеносфера 6. З чого складається
земна кора? 7. Вкажіть місця на
планеті з найтовщою земною коро. 8. Вкажіть місця на
планет і з найтоншою земною корою. 9. Що таке літосфера? 10. Навіщо вчені намагаються проникнути вглиб Землі? 11. Які найглибші свердловини пробурені на Землі? 12. Перерахуйте земні оболонки. ІІІ.
Мотивація навчальної діяльності. Вправа «Відгадай ребус». Учитель пропонує учням відгадати зашифровані назви
природних тіл чи речовин, які стануть своєрідною перепусткою для вивчення теми
та допуском до геологічної експедиції. Учитель: Якою спільною назвою ми можемо об’єднати дані природні тіла? Отже, темою
нашої геоглогічної епедиції є мінерали та гірські породи а також корисні
копалини без яких не може обійтися жодна людина планети як вдома, так і на виробництві. Давайте пригадаємо отримані
раніше знання з природознавства і назвемо інші мінерали та гірські породи. Гра «Відгадай загадку». Білий кінь по дерев’яному полю Залишає білий слід за
собою. З кінця вкінець скаче, Мовчки про щось розкаже.
(Крейда) Кристалиночки тверді, Світлі, аж іскряться. Народились у воді А води бояться. (Сіль) Диво – кухар на вогні Нам готує відбивні. Зварить юшку й ще й за
мить Молоко закип’ятитть Славний кухар – чарівник В кухню по трубі проник. Здогадались, хто у нас Куховарить? Так, це - ...
(Газ). ІУ. Вивчення нового матеріалу. Учитель: Сьогодні відомо понад кілька тисяч речовин, що складають земну поверхню.
Всі вони відзначються великим різноманіттям, мають певні властивості, будову
та значення. Робота з колекціями
мінералів та гірських порід. Учитель: Розглянувши експонати колекції
гірських порід спробуйте пояснити чому ці тіла такі різні як за зовнішнім виглядом так і за будовою. Учитель поділяє клас по кількості рядів на
групи геоглогів, які досліджують певну групу гірських порід та мінералів за
походженням, опрацьовані матеріали заносяться до таблиці та обговорюються.
Учитель: Мінерали та гірські породи, які використовує людина у побуті та
господарській діяльності об’єднуюють під поняттям корисні копалинами. Робота з малюнком «Використання багатств земної кори». Учитель: Гірські породи і мінерали утворюють своєрідні поверхи – шари у будові
земної кори, то ж давайте дізнаємося які розрізнають типи земної кори та яка її
будова залежно від її складу гірських порід.
Робота з малюнком «Типи земної кори», занесення результатів до таблиці.
У. Закріплення нового матеріалу. Прийом «Павучок». Кожна група геологів по черзі на дошці записує асоціації основних
понятть досліджуваних об’єктів уроку. | ||||||||||||||||
Переглядів: 1308 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |